Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

T.O. VYCHÁZEJÍCÍ SLUNCE

 
 

1980-2009

T.O.VYCHÁZEJÍCÍ SLUNCE končí a začíná T.S.KVÍDO

Koncem sedmdesátých let osada T.O.Vycházející slunce v podstatě zanikla. Každý šel za svým cílem a zvláštní souhrou náhod, každý na jiný konec republiky. I já jsem se vydal na cestu a to na sever - do Ostravy. V těch letech to byla smradlavá žumpa, ale i v tomto marasmu byli kamarádi trempové. Měl jsem ženu, dvě malé děti a časově velice náročnou práci. A taky všudypřítomné a bdělé soudruhy. Přesto jsem na tremp nezanevřel a v rámci možností se mu věnoval dál. Takže galerie 2. je věnována mému třicetiletému pobytu v Ostravě a mému trempskému životu v tomto období. Fotek už nebude tolik jako v galerii 1. ale budu se snažit to vynahradit psaným komentářem. Takže teď už jako T.S. KVÍDO
Začátek osmdesátých let jsem prožil ve společnosti kamarádky Věry, Kuřete a jejího muže, omlouvám se ale nemohu si dále vzpomenout na jména ani přezdívky. Sleziny bývali v Ostravě Hrabůvce u CHylka nebo v Nové Bělé.

ROK 1989

Ano rok 1989, vybojovali jsme si svobodu po které jsme tak toužili. Mohli jsme do Rakouska aniž by nás zastřelil horlivý pohraničník. Mohli jsme veřejně vyjadřovat svoje názory aniž by nás zatkla STB. Co se však změnilo pro trempa ?

JESENÍKY ČAKOVÁ ROK 2005

Chalupa v Čakové patří naší kamarádce Evě Mudrové. Její zesnulý manžel, filmový režisér Ostravské televize kdysi natočíl, na tehdejší dobu velmi kvalitní seriál Lovy beze zbraní. Tyto snímky jsou z prosince 2005. Ještě taková zajímavost. V roce 1968 v době okupace sovětskými vojsky dovezl z Prahy na magnetofonové pásce píseň BĚŽ DOMŮ IVANE ČEKÁ TĚ NATAŠA.

PALAVSKÉ VRCHY ROK 2005 - 2006

Na Vánoce a Nový rok 2005 - 2006 jsme byli na jižní Moravě na chalupě v vesničce Perná na Palavských kopcích.

BESKYDY SOLÁRKA ÚNOR 2006

JESENÍKY - REJVÍZ ROK 2006

Velké Mechové jezírko prosinec 2006

ROK 2009

Dopracovali jsme se dvacet let od té jakési podivné revoluce. Jak to vypadá, v Čechách je jakýkoliv trend nezničitelný i vandráci a to mě nezkutečně těší na duši. V únoru 2009 jsem měl možnost podívat se na pár míst ke kterým mám určitý osobní vztah.
Brněnská přehrada. Místo kde jsem poznal kamarádství, zradu, nenávist, lásku, soucit,lítost a kdo ví co ještě. To skutečné poznání přišlo až hodně později, tak to bohužel bývá. Když jsem ale fotil po třiceti letech zamrzlou přehradu, vše mě docházelo. Ticho, zamrzlá hladina a nostalgie v duši, ach jak je vše relativní.
Další moje kroky, kecám jel jsem autem takže kilometry, vedly na řeku Jihlávku a přehrady MOHELNO a DALEŠICE. V sedmdesátých letech jsem se sám jako nový perspektivní stavební technik podílel na výstavbě obou přehrad, nevím ale do dneška mám z mého působení na těchto dílech v duši chaos.
Katedrálu atomové elektrárny Dukovany nechám bez komentáře.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one